• ALTIN (TL/GR)
  1.243,94
  % -0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  19,2593
  % 0,09
 • € EURO
  21,1766
  % 0,53
 • £ POUND
  24,2424
  % -0,21
 • ¥ YUAN
  2,8013
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2367
  % -1,86
 • BITCOIN/TL
  540765,199
  % 0,27
 • BIST 100
  4.912,81
  % -0,14

100 milyon lira tasarruf sağlayacak

Recep tayyip erdogan akp grup 30 100 milyon lira tasarruf sa layacak

AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasya Çevre Yolu’nun açılışında konuştu. Erdoğan, “Dünya salgın hastalıkla boğuşurken biz sadece en yüksek standartta sağlık hizmetleri vermekle kalmadık, yaptığımız açılış ve temel atmalarla ülkemizi kalkındırmaya devam ettik.” diyerek başladığı konuşmasında Ayasofya ve Doğu Akdeniz konusunda itirazlarda bulunan ülkelere sert mesajlar verdi.

Erdoğan’ın öne çıkan açıklamaları şöyle:

– Karada, denizde, havada, her yerde milletimizin, ülkemizin, dostlarımızın hakkını hukukunu savunduk. Irak’tan Suriye’ye Libya’dan Ege’ye kadar nerede ülkemize yönelik tehdit varsa, tereddüt etmeden gidip gücümüzü ve kararlılığımızı ortaya koyduk.

– Ekonomimize kurulan tuzakları bozarken, desteklerle milletimizin her kesiminin yanında olduğunu gösterdik. Milletimizin tüm fertlerine nefes aldıracak tedbirleri hayata geçirdik. Maruz kaldığı her saldırının ardından Türkiye’nin tökezlemesini, diz çökmesini bekleyenleri bir kez daha hayal kırıklığına uğrattık.

– Daha düne kadar sürekli gizli açık yaptırım, ambargo, bedel ödetme tehditlerine maruz kalırken; bugün herkesin birlikte çalışmak istediği bir ülke haline geldik. Egemenlik haklarımız için attığımız adımlar genel olarak kabul görmekte, saygıyla karşılanmaktadır.

– Son günlerde çok fazla gürültü çıkartan ülkelerin gayelerinin Ayasofya ve Doğu Akdeniz değil, Türklerin ve Müslümanların bu coğrafyadaki varlığı olduğunu biliyoruz. Bu gerçeği yavaş yavaş herkes görmektedir.

– Türkiye’nin attığı adımlara karşı yüksek sesle itiraz edenlerin sahada herhangi bir varlık gösterememelerinin sebebi ülkemizin her alanda sahip olduğu gücü görmeleridir. Elde ettiğimiz her kazanım için büyük bedeller ödedik ama bu millet bedel ödemekten çekinmemiştİir. Bizim ödediğimiz bedelleri göze alıyorsanız buyrun çıkın meydana. Böyle bir niyetiniz yoksa bir an önce müzakere kanallarını açın.

YORUMLAR YAZ